SİPARİŞİN ÖDEMESİ

Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde banka havalesi ve kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Çek, senet, posta çeki, kapıda ödeme vb. ödeme seçenekleri kullanılmamaktadır.

SİPARİŞİN GÖNDERİMİ

Satın aldığınız ürünlerin birçoğu stoklarımızda mevcut olup 2-3 iş günü içinde, siparişinizde belirtmiş olduğunuz adrese Aras kargo ile gönderim yapılmaktadır. Özel sipariş üzerine üretilen veya ithal edilen ürünlerde teslim süreleri hakkında lütfen tarafımızla iletişime geçiniz. Stoklarımızda olan ürünlerde bazı nedenlerden dolayı sevkiyatlarımızda gecikme yaşanabilir. Ayrıca bazı ürünlerin stokları tamamen tükenmiş olup sistemsel hatalardan dolayı sayfada açık kalmış olabilir. Bu tür konularda tarafınıza mutlaka bilgi verilecektir.

SİPARİŞLERİN ONAYLANMASI

Siparişinizi oluşturduktan sonra tarafınıza onay maili gönderilmektedir. Bu mail siparişinizin firmamızca kontrol edildiği anlamına gelmektedir. Tarafımızca sipariş bilgileriniz ve ürün stok durumu kontrol edildiğinde siparişinize onay maili gönderilecek ve siparişiniz sevk edilmek üzere işleme alınacaktır.

FİYATLARIMIZ

Sayfamızda belirttiğimiz tüm fiyatlarımız günceldir, nadiren de olsa yaşanan sistemsel sorunlardan dolayı ürünlerde fiyat hatası olabilir. Konu geçen ürünlerle ilgili sipariş oluşması durumunda visterya.com siparişi iptal etme hakkını gizli tutar.

TESLİMAT

Türkiye’nin her yerine Aras kargo ile gönderim yapmaktayız. Tüm kargolarımız bize bildirmiş olduğunuz adrese teslim edilmek üzere kargoya teslim edilir. Kargo firmasının teslimat yapamadığı köy, taşra, güvenlik riski olan yerlerde bildirmiş olduğunuz adrese en yakın kargo şubesinden kargonuzu teslim almanız gerekebilir. Bu tür konularda kargo şubesi tarafınıza bilgi verecektir. İlgili konu firmamızın kontrolü dışında olup tüm yasal yükümlülükler kargo şirketine aittir.

KARGO VE TAŞIMA RİSKLERİ

Ürünlerimizin gönderimi yapılırken orijinal ambalajının dışında ekstra başka bir ambalaj daha yapılarak taşıma ve kargo risklerini en aza indirgemeyi hedefliyoruz. Tüm önlemler alınmasına karşın paketlerde ezilme, yamulma, kırılma olabilir. Bu tür durumlarda kesinlikle siparişi teslim almayarak kurye nezdinde tutanak tutmanızı rica ederiz. Hasarlı paketin tutanak tutulmadan teslim alınmasından sonra firmamızın konuya müdahale etmesi imkansızdır.

SİPARİŞ İPTALİ VEYA ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ

Bu konu başlığında siparişinizin gönderimi yapılmadan önceki iptal ve değişikliklerden söz edilecektir. Siparişinizi oluşturduktan sonra siparişinizin iptalini veya sipariş vermiş olduğunuz ürünün değişikliğini isterseniz tarafımızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Konuyla ilgili değişiklik veya iptal işlemi uygulanacaktır.

VERGİLER

Satışını yaptığımız ürünlerde katma değer vergisi, ve bazı ürünlerimizde özel tüketim vergisi bulunmaktadır. Bunlar dışında ödediğiniz bedel dışında ekstra vergi veya ücret çıkmayacaktır.

GARANTİ

Satışını yaptığımız tüm ürünler firmamız tarafından üretilmektedir. Teslim aldığınız üründe herhangi bir sorun gördüğünüzde tarafımız ile iletişime geçip ürünü iade edebilir yada yenisi ile değişimini talep edebilirsiniz.

İADE VE DEĞİŞİM

Siparişiniz tarafınıza teslim edildikten sonra iade hakkınız mevcuttur. Bu konuda hatırlatmamız gereken en önemli konular bu başlık altında belirtilecektir. İade etmek istediğiniz siparişinizle ilgili iade talebi oluşturmanız ve tarafımıza konuyla ilgili bilgi vermeniz gerekmektedir. İade talebi olmayan ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır. İade süreniz siparişinizin gönderimi yapıldıktan sonra 14 gündür. Bu süre aşıldıktan sonra açılan iade talepleri reddedilecektir. İade edeceğiniz ürün kesinlikle kullanılmamış, orijinal ambalajında olmalıdır. Geri iade gönderdiğiniz ürünler ekibimiz tarafından kontrolü yapılacak eğer iade alınmaya elverişliyse iade alınacaktır. Aksi halde ürün tarafınıza tekrar gönderilir.

EKSİK ÜRÜN VEYA EKSİK PARÇA

Satın aldığınız üründe veya siparişlerde sayfamızda “teslimat kapsamı” alanında, teslim edeceğimizi belirttiğimiz parça veya ürünlerin tarafınıza teslim edilmemesi durumunda, tarafımıza bilgi vermenizi rica ederiz. Bu konuda telefon, E-mail veya WhatsApp uygulaması üzerinden bize bildirim yapmanız durumunda gerekli kontroller yapılacak ve sitemizde teslim edeceğimizi taahhüt ettiğimiz parça/ürün gönderimi yapılacaktır. Eğer ilgili parçayla ilgili sayfamızda teslimat bilgisi mevcut değilse herhangi bir işlem yapmamız maalesef mümkün değildir.

ÜRÜN SORUNLARI VE ORİJİNALLİĞİ

Satışını yaptığımız tüm ürünler kendi imalatımızdır. Tüm ürünlerimiz orijinal, kendi ambalajında satışı yapılmaktadır. Satışını yaptığımız hiçbir ürün sahte, kaçak, imitasyon vb. değildir. Satın aldığınız ürünler orijinal ambalajında gönderildiğinden tarafımızca bu ürünlerin kontrolü yapılmamaktadır. Ürün ilk kullanımda sorunlu ise değişim yapılarak yeni ürün gönderilir veya tarafınıza ücret iadesi yapılır. Ürün kullanıldıktan sonra sorun yapması durumunda tüm işlemler tarafımızca yapılacaktır.

ÖDEME İADESİ

Siparişiniz gönderilmeden önce veya gönderilip iade işlemi tamamlandıktan sonra ödeme iadeleri hakkındaki bilgiler bu başlıkta anlatılacaktır. Sipariş gönderilmeden önce yapmış olduğunuz havale ile ödemeler ilgili banka hesabınıza geri havale olarak, kredi kartıyla yaptığınız ödemeler ise banka sisteminden ödeme iptal talebi yapılarak kartınıza iadesi sağlanacaktır. Gün içinde yapılan işlemlerin iptali 1-3 iş günü aralığında sürebilir. İade edilen siparişlerde geri ödemeler; banka havalesiyle yapılan işlemler için iade onaylandıktan sonra en geç 3 iş günü içinde hesabınıza yapılır. Kredi kartıyla yapılan sipariş iadelerindeki, ücret iadeleri ise bankaya iletilerek kartınıza iade edilmesi sağlanacaktır. Bu süreç banka ve müşteri arasında olup taksitli işlemlerle, tek çekim işlemler arasında değişiklik göstermektedir. Tek çekim işlemlerde 3-7 iş günü içinde, taksitli işlemlerde ise taksit gününde kartınıza taksitli olarak iade yapılmaktadır. Bu konu hakkında detaylı olarak mutlaka bankanızla iletişime geçmenizi rica ederiz. Ödeme kayıtlarınız hiçbir şekilde firmamızda depolanmaz ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

ALTERNATİF UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM MEKANİZMALARI

Firmamız stratejisi gereği tüm işlemler öncelikle hukuka ve müşteri menfaatleri doğrultusunda yapılmaktadır. Ancak yine de uyuşmazlıklar yaşanması durumunda bulunduğunuz bölgedeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.